Mieszkanie w bieli

Biel w mieszkaniu szczególnie na ścianach razem z tapetą koszmarkiem była u nas standardem przez wiele lat .

Dlatego teraz wykańczając mieszkania tak chętnie sięgamy po kolor.

Do białego nie mamy na szczęście uprzedzeń.

Ale z tapetą jest gorzej – bardzo trudno przekonać inwestorów do nowoczesnych, kolorowych tapet. Pozostały w ludziach zahamowania z dzieciństwa i bardzo ciężko jest je wykorzenić. Czasami zastanawiam się czy jeszcze pracuję jako architekt czy już  jako psychoterapeuta.

Dzisiaj chciałam wam pokazać jak dobrze wykończyć mieszkanie na biało. Tak żeby podkreślić zalety tego koloru, a jednocześnie nie zrobić z mieszkania laboratorium.

Poniżej zdjęcia z londyńskiego mieszkania znanej pani scenograf, gdzie biel jest motywem  przewodnim  – na ścianach,  podłodze, meblach.

biel01

Ten kolor powoduje, że mieszkanie wydaje się większe, wygląda przestronnie i jasno – dlatego dobrze sprawdza się przy niedużych powierzchniach.

Pamiętajcie panowie, białe nawet małe jest piękne.

Ciekawy efekt daje połączenie różnych materiałów i faktur – bielone, chropowate, stare deski na podłodze i konstrukcji dachu skontrastowane z nowoczesnymi meblami kuchennymi wykończonymi na wysoki połysk. Dzięki temu wnętrze przestaje być sterylne.

Wprowadzenie mocnych akcentów kolorystycznych ociepla mieszkanie, dodaje indywidualnego charakteru. Tylko pamiętajcie żeby nie przesadzić!

biel2

biel3

Tutaj kolor został wprowadzony na schody – mocny akcent, który tworzy spójną kompozycję z obrazkami na ścianie.

Do tego dochodzi jeszcze ogromne lustro, które po pierwsze powiększa ciasny korytarz, a po drugie rozświetla schody odbijając światło z małego okna. Lustra mogą być ważnym elementem kształtującym przestrzeń, dlatego zawsze warto  zastanowić się nad ich zastosowaniem.

Lustro powiększa  i rozjaśnia wnętrze. A jak ma się szczęście to jeszcze powie, że się jest najpiękniejszą na świecie.

A na koniec dla wszystkich głodomorów angielskie śniadanie podane na biało.

Przeczytaj też:  Zabudowa IKEA do łóżka NextBed

biel4

Smacznego!

Aktualizowane przez .

3 thoughts on “Mieszkanie w bieli

  1. A jak jest z utrzymaniem tej bieli, czy farba z podłogi nie odpryskuje, czy dobrze to wygląda w codziennym użytkowaniu?

  2. Remont podłogi został wykonany bardzo profesjonalnie. Deski zostały oszlifowane, potem pomalowane białą bejcą. a na końcu polakierowane matowym lakierem do podłóg. Nie ma więc szans żeby coś się z nią działo. Zastosowano lakier na bazie wodnej szwedzkiej firmy MEGA.
    Podłoga wygląda pięknie i naturalnie, a najważniejsze, że widoczne są słoje drewna.

  3. Z moich doświadczeń wynika, że lepiej sprawdzają się oleje do podłóg. Można nimi zabarwiać drewno na dowolny kolor a przede wszystkim, jeśli podłoga ulegnie uszkodzeniu, naprawić miejscowo. Niestety lakierowane podłogi nie dają takich możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Preview:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.